UPDATE: Kaptunk még 20 bónuszt, de siess, mert hamarosan ez is elfogy!
Egy meseszép napot tölthettek el Ausztria leghíresebb és egyben legszebb szurdokvölgyében. Látványos vízesésekkel, vad zuhatagokkal és kellemes alpesi környezettel vár benneteket az Ötscher-Tormauer Nemzeti Park.
Tervezett program Budapest, Ötscher-Tormauer Nemzeti Park, Budapest távon: Reggel, 5 órakor találkoztok a Hősök terén a Műcsarnok mögötti buszparkolóban, indulás 5:15-kor. Utazásotokat rövid pihenőkkel szakítjátok meg, majd a kora délelőtti órákban érkeztek Ausztria egyik legpompásabb szurdokához. A messze földön is híres szurdokban a kezdetekben jól kiépített ösvényen haladtok. Körülöttetek a természet csodái láthatók: álomszép vízesések, zuhatagok és a sziklás hegyoldal szédületes látványa kíséri utatok.
A túra további része picit nehezebb, de a jól kiépített pallós részek sem okozhatnak gondot a kirándulóknak. A kora délutáni órákban éritek el az Ötscherhias menedékházat, ahol finom meleg levest vagy habos sört vásárolhattok. Innen egy kis erdei ösvényen kapaszkodtok föl, hogy az autóbuszotokhoz egy kisvasút segítségével térjetek vissza. A késő délutáni órákban kezditek meg a hazautazásotokat, Budapestre várhatóan a késő esti órákban érkeztek.
Túratáv: 13 kilométer, szintemelkedés: 250 méter fel/le, menetidő: 4-5 óra.
Az alapár tartalmazza: az utazást busszal, a szervezést és a magyar nyelvű túravezetést.
Az alapár nem tartalmazza: a belépők és a kisvasút árát (kb. 5 euró/fő), az étkezést, a biztosítást, valamint az adminisztrációs díjat (1.500 Ft/fő)
További felszállási lehetőségek:
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya, (Tatabánya)Turul pihenő 57 km kő vagy autópálya melletti McDonald’s parkoló
- M1-es autópálya,(Tata) Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya,(Bábolna) Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, (Győr) Arrabona Pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, (Mosonmagyaróvár) Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választják, jelezzék megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 1 héttel adjuk meg). Csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra!
Indulási időpont: 2016. június 11., augusztus 27., szeptember 24., október 22. (a szabad helyek függvényében).
Fix ülőhelyfoglalás az autóbuszon az út teljes időtartamára: 1.000 Ft/fő.
Regisztrációs díj az irodában fizetendő: 1.500 Ft/fő.
A felszállás helye, az utasok neve visszaigazolás után maximum indulás előtt 3 nappal módosítható 2.500,-Ft/fős díj ellenében.
Külön köthető:
- betegség- és balesetbiztosítás: 660 Ft/nap/fő
- útlemondás biztosítás: 1%
Utazás: autóbusszal, melyet két gyakorlott sofőr vezet. Útközben 3-4 óránként tartotok pihenőt, általában benzinkutaknál álltok meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. A helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson.
Időjárás: nyáron és ősszel is hűvösebb időre számíthattok a hazai időjáráshoz képest. Érdemes magaddal hozni meleg kabátot és pulóvert, illetve esőkabátot. Jó idő esetén természetesen ezek a buszban hagyhatók.
Felszerelés: túracipő/túrabakancs, kis hátizsákot érdemes magaddal hozni, mely tartalmaz némi szendvicset és vizet az útra.
A belépők mellé (kb. 15-20 euró/fő) érdemes még az étkezésre és az ajándéktárgyakra eurót hozni magaddal. Útközben pénzváltási lehetőség nincsen! Biztosítás ajánlott. Ezt a Budavár Tours irodájában könnyűszerrel megkötheted.
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!