Az úti cél Baska, az egyik legkedveltebb turistacélpont a Krk-sziget déli végén. A nagy történelmi múlttal büszkélkedő település városlátogatásra éppúgy alkalmas mint a fürdőzésre, hiszen közel harminc strand várja az odalátogatókat.
A sziklafallal határolt, elszigetelt öbölben fekvő kisváros főbb látnivalói a barokk stílusban épült plébániatemplom és a Szent Márk kápolna, a tengerparti sétányon pedig kisboltok, éttermek és fagyizók sora éri egymást. Az ország egyik legnagyobb természetes, védett öblében fekvő városi strand (Vela plaža) 1999-ben elnyerte a kiváló minősítést, ennek köszönhetően rendelkezik a kitűnő víztisztaságot jelző kék zászlócskával.
Találkozás szombaton 00:30-kor a Népligetben, a Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben). Indulás Budapestről 00:45-kor. Folyamatos utazás Horvátországba, melyet 3-4 óránként megszakítunk pihenőkkel.
Érkezés a reggeli órákban a Krk-sziget déli részén fekvő Baska városába. Hangulatos utcácskáival, templomaival és éttermeivel Baska garantáltan elvarázsolja az ide utazó turistákat. Érdemes a városban megnézni a barokk stílusban épült plébániatemplomot vagy a Szent Márk kápolnát. A hangulatos tengerparti sétányon számtalan boltocska és étterem, fagyizó várja a látogatókat. A város strandja (Vela plaža), mely az ország egyik legnagyobb természetes, védett öblében fekszik 1999-ben elnyerte a kiváló minősítést, így rendelkezik a kék zászlócskával. Így aki egész nap csak strandolna, vagy napozna az Adriai-tenger partján remek környezetben teheti ezt.
Az időjárás egész nyáron, sőt még szeptemberben is kellemes, a türkizkék tenger szeptember végéig remek alkalmat nyújt a strandolásra, így érdemes még ebben az időben is ellátogatni Baskára. Délután 18:00 órakor búcsút veszünk a városkától, és elindulunk a sziget fővárosa, Krk felé. Itt lehetőség lesz elkölteni vacsoránkat, és egy rövid sétát tenni a kikötő környékén.
Indulás Budapest felé 21 órakor. A hajnali órákban érkezünk Budapestre.
Az alapár tartalmazza: a buszos utazást, a szervezést és a magyar nyelvű csoportkísérést.
Az alapár nem tartalmazza: a belépőket, az étkezést, a biztosítást és a regisztrációs díjat (mely az irodában fizetendő: 1 500 Ft/fő).
- Fakultatív vacsora: HRK 100/fő.
Amennyiben fix, Ön által kiválasztott ülőhelyet igényel a buszon (melyet végig fenntartunk, vidéki felszállás esetén is) annak díja 1 000 - 2 000 - 3 000 Ft/fő a választott ülőhelytől függően.
Módosítási díjak:
- dátummódosítás díja a foglalást követően 2.500 Ft/fő, maximum utazás előtt 30 nappal lehetséges
- névmódosítás, felszállási hely-módosítás díja a foglalást követően 2.500 Ft/fő, maximum utazás előtt 3 nappal lehetséges
Utazás: autóbusszal, melyet két gyakorlott sofőr vezet. Útközben 3-4 óránként tartunk pihenőt, általában benzinkutaknál állunk meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz.
Felszállási lehetőség:
Budapest, Népliget, Hell Miksa sétány, Planetárium táblánál
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő (+ 20 perc)
- M7-es autópálya, Velencei Pihenőhely, MOL benzinkút, 45-ös km kő (+40 perc)
- M7-es autópálya, Fehérvári Pihenőhely, Shell benzinkút, 60-as km kő (55 perc)
- M7-es autópálya, Lepsényi Pihenőhely, Agip Benzinkút, 83-as km kő (+70 perc)
- M7-es autópálya, Sóstói Pihenőhely, Agip benzinkút, 95-ös km kő (80 perc)
- M7-es autópálya, Balatonlellei Pihenőhely, MOL benzinkút, 138-as km kő (100 perc)
- M7-es autópálya, Balatonkeresztúri Pihenőhely, Shell benzinkút, 167-es km kő (120 perc)
- M7-es autópálya, Zalakomári Pihenőhely, INA benzinkút, 194-es km kő (140 perc)
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 3-4 nappal adják meg). A busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken, és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra! A busz a menetiránnyal megegyező oldalon tud csak megállni az autópályák pihenőhelyein, azaz oda- és visszaúton nem ugyanazon oldalon!