Ausztria egyik leghosszabb és legszebb szurdokvölgye, vízesésekkel, zúgókkal tarkítva, monumentális sziklák közé ékelődve, csodás fenyőerdőkkel övezve a Graz közelében fekvő Medve-szurdok. A törpefenyvesekkel borított hegygerinc páratlan panorámát kínál a környék hegyeire, hófödte csúcsaira - ideális pihenőhely egy kellemes túra utáni csokifogyasztáshoz.
A sziklafalba erősített, sziklapadkákra támasztott fahidakon és falétrákon, patak mellett haladva túrázhatsz, majd a csúcstámadás után egy meredek, másfél-kétórás lejtmenet visz egészen a Teichalm-tóig.
Útvonal: Budapest - Mixnitz - Medve-szurdok - Guten Hirten menedékház - Budapest.
Program: Korán reggel, 5.15-kor indulás Budapestről (találkozó 5 órakor Budapesten, a Hősök terén, a Műcsarnok mögötti buszparkolóban). Egy kisebb bemelegítő séta a szurdok bejárathoz, a belépők megvásárlása után pedig indulás a 2900 lépcsőfok, 170 palló és létra meghódítására. 2 óra alatt kényelmes tempóban fel lehet jutni Ausztria egyik legszebb szurdokának a tetejére. A túra alatt végig meseszép vízesésekben, zúgókban és sziklafalakban gyönyörködhettek.
A szurdokból kijutva a „Zum Gute Hirten” menedékházban megkóstolhatjátok a híres osztrák specialitásokat (levesek, almás pite) vagy ihattok egy jóféle osztrák sört. Miután megpihentetek, tovább folytatjátok az utat egy lenyűgöző fenyveserdőn keresztül a hegy másik oldalán található Teichalm tóhoz. Innen a délutáni órákban indulás Budapestre, megérkezés várhatóan a késő esti (23 óra körül) órákban.
Utazási idő: 6-7 óra, a túratáv: 7 km, szintkülönbség felfele: 700 méter, lefele: 100 méter. Útközben 3-4 óránként pihenő, általában benzinkutaknál. (A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van nálad aprópénz.)
További felszállási lehetőségek:
- Budapest, Hősök tere, Műcsarnok mögötti parkoló (Dózsa György út)
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő
- M1-es autópálya, Sasfészek-tó Pihenőhely, MOL benzinkút, 21-es km kő
- M1-es autópálya, Zsámbéki Pihenőhely, Agip benzinkút, 28-as km kő
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya, (Tatabánya) MC Donald’s parkoló (Vértesszőlős), 61-es km kő
- M1-es autópálya, (Tata) Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya, (Bábolna) Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, (Győr) Arrabona Pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, (Mosonmagyaróvár) Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 3-4 nappal adják meg). A busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken, és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra! A busz a menetiránnyal megegyező oldalon tud csak megállni az autópályák pihenőhelyein, azaz oda- és visszaúton nem ugyanazon oldalon!
Indulási időpontok (a szabad helyek függvényében):
- 2017. május 6.
- 2017. május 13.
- 2017. május 27.
- 2017. június 10.
- 2017. június 24.
- 2017. július 8.
- 2017. július 22.
- 2017. augusztus 5.
- 2017. augusztus 19.
- 2017. szeptember 2.
- 2017. szeptember 23.
- 2017. szeptember 30.
- 2017. október 14.
- 2017. október 28.
Lehetséges felárak:
- Fix ülőhelyfoglalás az autóbuszon az út teljes időtartamára: 1.000 Ft/fő
- Regisztrációs díj az irodában fizetendő: 1.500 Ft/fő
- Az utasok neve visszaigazolás után maximum indulás előtt 3 nappal módosítható 2.500 Ft/fős díj ellenében
Külön köthető:
- betegség- és baleset biztosítás: 660 Ft/nap/fő
- útlemondás biztosítás: 1%
Alsó korhatár: 8 éves kor.
Érdemes pulóvert, esőkabátot vinni (jó idő esetén ezek a buszban hagyhatóak). Felszerelés: kis hátizsák, szendvics, csoki és víz. A menedékházban hideg és meleg ételeket, italokat lehet vásárolni.
A belépő ára kb. 3,5 EUR/fő. Ajánlott költőpénz (élelmiszerre és italokra) kb. 20-25 EUR.
Kedvezmény kalkuláció
Eredeti ár: 17.900 Ft
Kedvezmény: 50%
Kedvezmény utáni ár: 8.990 Ft
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!