Harsogó zöld táj, romantikus kastélyok, tiszteletet parancsoló várak, gleccsertó Nessivel, skót duda és az élet vizének tartott whiskey. Skóciában mindezt megtapasztalhatod, részese lehetsz a hagyományoknak és a meséknek egyaránt. Hagyd magad elvarázsolni egy 8 napos kiránduláson, hogy aztán feledhetetlen emlékekkel térj haza.
Utazás időpontja:
- 2019.09.14-09.21. között
Program:
1. nap: Indulás reggel 5:00 órakor Budapest, 8. kerület, Blaha Lujza tér, Corvin áruház parkolója. (a vidéki felszállás igényét foglaláskor jelezzétek). Egész napos utazás után este a tranzitszállás elfoglalása.
2. nap: Továbbutazás Amszterdamba, ahol felfedezitek a történelmi belvárost, majd városnéző séta: Dam tér, Nieuwe Kerk, Királyi Palota, Monument van de Weereldorloog, Damrak, Beurs - Árutőzsde, Central Station, Városháza, Oude Kerk, Rembrandt-ház stb.
Ezt követően szabadidő. Este Amszterdam kikötőjéből komphajóval utazás Newcastle-be. Éjszaka a komphajón 4 fős, saját fürdőszobás kabinokban.
3. nap: Érkezés reggel Newcastle-be, továbbindulás Skócia felé. Először a templomos és a szabadkőműves jelképekkel díszített Rosslyn kápolna felkeresése, mely a Davinci-kód című könyvből/filmből is ismert (itt keresték a Szent Grált).
A világ egyik legmisztikusabb helyéről számos legendát, történetet hallhattok az idegenvezetőtől. Ezt követően látogatás a Falkirk Wheel vízduzzasztóhoz, ahol két különböző magasságú csatorna között emelik át a kisebb hajókat, így oldva meg azok hajózhatóságát. A Falkirket Edinburgh-gel összekötő Union-csatorna és folytatása a Clyde-csatorna vizének szintkülönbsége 24 méter, és mégis teljes hosszában közlekednek rajta hajók.
Délután Stirling felfedezése: megnézitek a város középkorból fennmaradt várát, valamint a Wallace Monument-et, mely William Wallace-nek, a skót nemzeti hősnek állít emléket. Este a szálláshelyek elfoglalása Stirlingben, családoknál.
4. nap: Egész napos program a skót fővárosban: Edinburgh Castle, Camera Obscura, Royal Mile, Whisky Múzeum, St. Giles Cathedral, Parliament House, John Knox’s House, Canongate, Holyrood Palace, Princess Str., Scott Monument, Waverley Shopping Center. Este visszatérés a családokhoz.
5. nap: Egész napos szabadprogram, vagy fakultatív kirándulási lehetőség: Kirándulás a Loch Ness tóhoz. Útközben a csodálatos Blair Castle megtekintése, ahol még az earl-ök ma is élnek.
Invernessen áthaladva érkezés a Loch Ness-i tóhoz, mely a híres szörny, Nessi otthona. Hajóra szálltok és a tavat átszelve (közben figyelve hátha Nessi is felbukkan a habok közül) gyönyörködhettek a tájban. Urquhart váránál köttök ki. Este visszatérés a családokhoz.
A fakultatív program ára: 40 GBP/fő (+ belépődíjak, hajójegy).
6. nap: Egész napos szabadprogram, vagy fakultatív kirándulási lehetőség: délelőtt Abbotsfordba kirándulhattok, a skót költő, Sir Walter Scott álomkastélyához, melynek érdekessége hogy saját tervei alapján egy középkori kastély mintájára építtetett. A kastélyban megtekinthető az eredeti berendezés és számos műtárgy. A Melrose apátság felejthetetlen romjaihoz is ellátogattok. Az apátságot I. Dávid skót király építtette a XII. században.
Ez Nagy-Britannia egyik legszebb apátsági romja, ahol az egykori szentély falánál teljes titokban temették el Robert the Bruce bebalzsamozott szívét. Látogatás egy whisky lepárlóba, ahol a whisky készítés rejtelmeibe pillanthattok be, és természetesen a kóstoló sem marad el. Este visszatérés a családokhoz.
A fakultatív program ára: 30 GBP/fő (+ belépődíjak).
7. nap: Reggel a szállás elhagyása. Útközben megálló Alnwick kastélynál, mely a páratlan szépsége mellett arról híres, hogy itt forgatták a Harry Potter című film egy részét (a seprűlovagolást a kastély udvarán ki is próbálhatjátok). Séta a kastélyparkban, ahol felkeresitek a sövénylabirintust, és a ma már világhírű két belga kertész (Jacques és Peter Wirtz) által tervezett mérgező növényekből álló kertrészt, melynek célja hogy minél több ember legyen tisztában a természet veszélyeivel. Délután továbbutazás Newcastle-be. Komppal átkelés Amszterdamba. Éjszaka a komphajón 4 fős, saját fürdőszobás kabinokban.
8. nap: Indulás haza. Utazás rövid pihenőkkel, visszaérkezés Budapestre, a késő éjszakai órákban.
A csomag tartalma:
- Autóbuszos utazás
- Szállás: családoknál (4 éjszaka), komphajón kabinokban (1-1 éjszaka), Formule 1 tranzitszálláson (1 éjszaka)
- Ellátás: tranzitszálláson, komphajón- önellátás, családoknál teljes ellátás (reggeli, csomagolt ebéd, vacsora)
- Komp
- Idegenvezetés díja
További költségek:
- Adminisztrációs díj: 1 500 Ft/fő (a buszon fizetendő)
- BBP biztosítás (70 éves korig): 4 400 Ft/fő
- BBP biztosítás (70 éves kor fölött): 8 800 Ft/fő
- A biztosítás kötési szándékot az e-mailben jelezd, és add meg az utasok pontos születési dátumát
- Egyágyas felár: 40 000 Ft
- 2/3 ágyas kabin felár (amennyiben nem szeretnének 4 fős kabinos elhelyezést): 20 000 Ft/fő/út
- Belépők hozzávetőleges árai: 150 GBP/fő (helyszínen fizetendő)
- Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák (foglalási díj, helyi idegenvezető, szervezési költség)
- Név vagy dátummódosítás díja a Bónusz kód leadását követően: 2 000 Ft/fő
- Kötelező városbelépési díjak, idegenforgalmi adók: összesen: 35 GBP/fő
- A komphajón étkezés (reggeli és vacsora) a helyszínen igényelhető kb. 25-30 EUR/út
Az árak tájékoztató jellegűek.
Felhívjuk a figyelmedet, hogy az utazáshoz érvényes úti okmánnyal (személyi igazolvány vagy útlevél) szükséges rendelkezni! Ezt indulás előtt a csoportkísérő ellenőrzi.
A változtatás jogát az utazási iroda fenntartja!
Felszállási lehetőségek az autóbuszra:
- Budapest, 8. kerület, Blaha Lujza tér, Corvin áruház előtti parkoló
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi- Pihenőhely, Mc Donald’s parkoló, 10-es km kő
- M1-es autópálya, Sasfészek-tó Pihenőhely, MOL benzinkút, 21-es km kő
- M1-es autópálya, Zsámbéki- Pihenőhely, MOL benzinkút, 28-as km kő
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya melletti, Tatabánya, Mc Donlad”s (Sztráda áruház mellett)
- M1-es autópálya, Tata, Remeteségi- Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya, Concó- Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, Arrabona- Pihenőhely, MOL benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, Mosoni- Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választják, jelezzék megrendeléskor (a csatlakozás időpontját a visszaigazoláskor küldik). Csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra!
Helyjegy foglalás: Ha az autóbuszokra fix ülőhelyet szeretnél igényelni, ezt 3 000 Ft/fő felár ellenében tudják csak biztosítani. Amennyiben ez az utazás során nem realizálódik, 6 000 Ft/fő kárpótlási díjat fizetnek vissza. Az ülőhelyek beosztása a jelentkezés sorrendjében történik. Együtt jelentkezőket minden esetben egymás melletti, mögötti helyekre ültetik.
A Bónusz felhasználásával elfogadod az utazási iroda Általános Utazási Feltételeit!