Egy meseszép napot tölthettek el Ausztria leghíresebb és egyben legszebb szurdokvölgyében. Látványos vízesésekkel, vad zuhatagokkal és kellemes alpesi környezettel vár benneteket a Ötscher-Tormauer Nemzeti Park.
Program:
Reggel, 5:15-kor találkoztok a Népligetnél, a Könyves Kálmán krt. - Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben). Indulás 5:30-kor. Utazásotokat rövid pihenőkkel szakítjátok meg, majd a kora délelőtti órákban érkeztek Ausztria egyik legpompásabb szurdokához. Meredek sziklafalak, zubogó vízesések, egyedülálló természet – így foglalhatnánk össze legtalálóbban Ausztria egyik legizgalmasabb táját. Az Ötscherbach-patak ereje egy páratlan szurdokrendszert vájt ki, melyet Ausztria Grand Canyonjának is neveznek.
A messze földön is híres szurdokban eleinte jól kiépített ösvényen haladtok. Körülöttetek a természet csodái láthatóak: álomszép vízesések, zuhatagok és a sziklás hegyoldal szédületes látványa kíséri utunkat. A túra további része picit nehezebb, de a jól kiépített pallós részek sem okozhatnak gondot a kirándulóknak, és a látvány kárpótol: alattatok kék-zöld színekben játszik a patak, helyenként hófehéren habozva zúdul alá. A kora délutáni órákban éritek el az Ötscherhias menedékházat, ahol finom meleg levest vagy habos sört vásárolhattok.
Innen egy kis erdei ösvényen kapaszkodtok föl, hogy az autóbuszhoz egy kisvasút segítségével térjetek vissza. A késő délutáni órákban kezditek meg a hazautazásotokat, Budapestre várhatóan a késő esti órákban érkeztek.
Túratáv: 9 kilométer, szintemelkedés: 250-300 méter fel/le, menetidő: 4-5 óra.
Nehézség: Minden egészséges ember teljesíteni tud egy ilyen nehézségű túrát, ami kellemes fáradtságérzetet okoz. Egészséges gyerekek és idősebbek is élvezhetik, mivel nem állítja őket teljesíthetetlen feladat elé. Az útvonalak nem kiépítettek, de jól járhatóak. Tartalmazhatnak sziklás szakaszokat. Túrázási tapasztalat nem szükséges az ilyen nehézségű túrákhoz, de mindenképpen előnyt jelent. Túracipő használata viszont előírás a túra végigjárásához. Az ilyen nehézségű túrákra csak egy kisméretű hátizsákot érdemes magaddal vinni, egy napra elegendő felszereléssel: esőkabát, tartalék meleg ruha, ivóvíz és némi élelem.
Az alapár tartalmazza: az utazást busszal, a szervezést és a magyar nyelvű csoportkísérést
Az alapár nem tartalmazza: belépő a Nemzeti Parkba és vonatozás 9 EUR/fő, az étkezést, a biztosítást, valamint a regisztrációs díjat (1 500 Ft/fő).
A belépők árát az utaskísérő szedi össze a buszon. Az egyes programokra vonatkozó belépők árai szerepelnek az utazási iroda honlapján a megfelelő utazás oldalán. A feltüntetett árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák (foglalási díj, helyi idegenvezető, parkolás, foglalási/szervezési költség, stb). A belépőjegyek és a fakultatív programok árai tájékoztató jellegűek, a változtatás jogát fenntartják. Az utazási szerződés aláírásával a feltüntetett belépő árak is elfogadásra kerülnek.
A programváltozás jogát fenntartják.
Biztosítás megkötése ajánlott, az utazási irodában könnyűszerrel megköthető.
Külön kérhető:
- Fix ülőhelyfoglalás az autóbuszon az út teljes időtartamára: 1 000 - 2 000 - 3 000 Ft/fő a választott ülőhelytől függően
- Névmódosítás, felszállási hely-módosítás díja a foglalást követően: 2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 3 nappal lehetséges
- Dátummódosítás díja a foglalást követően: 2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 30 nappal lehetséges
Utazás: autóbusszal. Útközben 3-4 óránként tartotok pihenőt, általában benzinkutaknál álltok meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. A helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson. Amennyiben fix, általad választott ülőhelyet igényelsz a buszon (melyet végig fenntartanak, vidéki felszállás esetén is) annak díja 1 000 - 2 000 - 3 000 Ft/fő a választott ülőhelytől függően.
Felszállási lehetőségek:
- Népliget – Könyves Kálmán krt.-Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben)
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, MOL benzinkút, 10-es km kő (+ 20 perc)
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő (+ 50 perc)
- M1-es autópálya,(Tata) Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő (+65 perc)
- M1-es autópálya, (Bábolna) Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő (+80 perc)
- M1-es autópálya, (Győr) Arrabona Pihenőhely, MOL benzinkút, 119-es km kő (+90 perc)
- M1-es autópálya, (Mosonmagyaróvár) Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő (120 perc)
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját fent olvashatjátok. Az időpontok a budapesti induláshoz képest értendők). A busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken, és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra! A busz a menetiránnyal megegyező oldalon tud csak megállni az autópályák pihenőhelyein, azaz oda- és visszaúton nem ugyanazon oldalon!
Időjárás: tavasszal és ősszel is hűvösebb időre számíthattok a hazai időjáráshoz képest. Érdemes magaddal hozni meleg kabátot és pulóvert, illetve esőkabátot. Jó idő esetén természetesen ezek a buszban hagyhatók.
Felszerelés: túraprogramoknál fontos a megfelelő felszerelés és öltözet: évszaknak megfelelően öltözz, a hegyek között lehet picit hűvösebb, vízhatlan túracipő/túrabakancs, kényelmes ruházat, esőköpeny (természetesen, ha nincs rájuk szükség, ezek a buszban hagyhatók), egy napra elegendő étel (szendvics), csokoládé, müzli szelet, személyenként min. 1,5-2 liter folyadék. Egyéb utazások alkalmával is ajánlott az útra hátizsákot hozni, mely tartalmaz némi szendvicset és vizet az útra. Ezt a városnézés alkalmával is magaddal viheted, de természetesen a buszban is hagyható.
A foglalás elküldésével minden utas elfogadja az utazási iroda általános utazási feltételeit.
Az autóbuszos utazások módosíthatók, de nem lemondhatók!