Ausztria egyik leghosszabb és legszebb szurdokvölgye, vízesésekkel, zúgókkal tarkítva, monumentális sziklák közé ékelődve, csodás fenyőerdőkkel övezve a Graz közelében fekvő Medve-szurdok. A törpefenyvesekkel borított hegygerinc páratlan panorámát kínál a környék hegyeire, hófödte csúcsaira - ideális pihenőhely egy kellemes túra utáni csokifogyasztáshoz.
A sziklafalba erősített, sziklapadkákra támasztott fahidakon és falétrákon, patak mellett haladva túrázhatsz, majd a csúcstámadás után egy meredek, másfél-kétórás lejtmenet visz egészen a Teichalm-tóig.
Útvonal: Budapest - Mixnitz - Medve-szurdok - Zum Guten Hirten menedékház - Budapest.
Program: Korán reggel, 5.30-kor indulás Budapestről (találkozó 5.15-kor Budapesten, a Népliget – Könyves Kálmán krt. - Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben)). Közepesen meredek úton sétálva közelítitek meg a szurdok bejáratát, a belépők megvásárlása után pedig indulás a 2900 lépcsőfok, 170 palló és létra meghódítására. Közel 2 óra alatt szép, kényelmes tempóban fel lehet jutni Ausztria egyik legszebb szurdokának a tetejére. A túra alatt végig meseszép vízesésekben, zúgókban és sziklafalakban gyönyörködhettek.
A szurdokból kijutva a „Zum Guten Hirten” menedékházban megkóstolhatjátok a híres osztrák specialitásokat (levesek, almás pite) vagy ihattok egy jóféle osztrák sört. Miután megpihentetek, tovább folytatjátok az utat egy lenyűgöző fenyveserdőn keresztül a hegy másik oldalán található Teichalm tóhoz. Innen a délutáni órákban indulás Budapestre, megérkezés várhatóan a késő esti (23 óra körül) órákban.
Menetidő: 6-7 óra, a túratáv: 7 km, szintkülönbség felfele: 700 méter, lefele: 100 méter.
Nehézség: minden egészséges ember teljesíteni tud egy ilyen nehézségű túrát, ami kellemes fáradtságérzetet okoz. Egészséges gyerekek és idősebbek is élvezhetik, mivel nem állítja őket teljesíthetetlen feladat elé. Az ilyen nehézségű túrákra csak egy kisméretű hátizsákot érdemes magatokkal vinni, egy napra elegendő felszereléssel: esőkabát, tartalék meleg ruha, ivóvíz és némi élelem, és feltétel a kényelmes, vízhatlan nem először hordott cipő, javaslatunk: túrabakancs.
Korhatár: Az út 8 éves kortól minden korosztály számára ajánlott és az aktuális időjárástól függetlenül indul. Kutyát nem lehet hozni, a buszra nem engedik fel.
Indulási időpontok (a szabad helyek függvényében):
- 2020. május 02., május 30., június 20., július 18., augusztus 20., szeptember 19. és október 17.
Az alapár tartalmazza:
- Utazást busszal
- Szervezést
- Magyar nyelvű csoportkísérést
Az ár nem tartalmazza:
- Regisztrációs díj az irodában fizetendő: 1 500 Ft/fő
- A belépő ára 4 EUR/fő
Külön fizetendő:
- Fix ülőhelyfoglalás az autóbuszon az út teljes időtartamára: 1 000 - 2 000 - 3 000 Ft/fő a választott ülőhelytől függően
- Dátummódosítás díja a foglalást követően 2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 30 nappal lehetséges
- Névmódosítás, felszállási hely-módosítás díja a foglalást követően 2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 3 nappal lehetséges
- Betegség- és baleset biztosítás: 660 Ft/nap/fő
- Útlemondási biztosítás: 1%
Az autóbuszos utazások módosíthatók, de nem lemondhatók!
Alsó korhatár: 8 éves kor.
Felszerelés: túraprogramoknál fontos a megfelelő felszerelés és öltözet: évszaknak megfelelően öltözz, a hegyek között lehet picit hűvösebb, vízhatlan túracipő/túrabakancs, kényelmes ruházat, esőköpeny (természetesen, ha nincs rájuk szükség, ezek a buszban hagyhatók), egy napra elegendő étel (szendvics), csokoládé, müzliszelet, személyenként min. 1,5-2 liter folyadék. Egyéb utazások alkalmával is ajánlott az útra hátizsákot vinni, mely tartalmaz némi szendvicset és vizet az útra. Ezt a városnézés alkalmával is magaddal viheted, de természetesen a buszban is hagyható.
Pénzügy: A belépők árát az utaskísérő szedi össze a buszon. Az egyes programokra vonatkozó belépők árai szerepelnek az utazási iroda honlapján a megfelelő utazás oldalán. A feltüntetett árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák (foglalási díj, helyi idegenvezető, parkolás, foglalási/szervezési költség, stb). A belépőjegyek és a fakultatív programok árai tájékoztató jellegűek, a változtatás jogát fenntartják. Az utazási szerződés aláírásával a feltüntetett belépő árak is elfogadásra kerülnek. A programváltozás jogát fenntartják.
Utazás: autóbusszal. Útközben 3-4 óránként tartotok pihenőt, általában benzinkutaknál álltok meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van nálad aprópénz. A helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson.
Felszállási lehetőségek:
- Népliget – Könyves Kálmán krt. - Hell Miksa sétánynál (Elnök utcával szemben)
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő (+ 20 perc)
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő (+ 50 perc)
- M1-es autópálya,(Tata) Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő (+65 perc)
- M1-es autópálya, (Bábolna) Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő (+80 perc)
- M1-es autópálya, (Győr) Arrabona Pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es km kő (+90 perc)
- M1-es autópálya, (Mosonmagyaróvár) Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő (120 perc)
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját fent olvashatjátok). A busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken, és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra! A busz a menetiránnyal megegyező oldalon tud csak megállni az autópályák pihenőhelyein, azaz oda- és visszaúton nem ugyanazon oldalon!
A foglalás elküldésével minden utas elfogadja az utazási iroda Általános Utazási Feltételeit.