A csodálatos Mátrát nem kell nagyon fényezni, hiszen aki járt már ott, visszavágyik. Aki még nem ismeri, azt pedig azonnal ámulatba ejti. A kristálytiszta levegő, a gyógyító fák minden évszakban csodás élménnyé varázsolják a sétát a mátrai erdőkben. Talán télen a legvarázslatosabb e táj. Ha a szenvedélyed a természet és valami pluszra vágysz a hideg hónapokban, akkor jó helyen jársz.
Első állomásotok Fallóskút, az ország legfiatalabb szent helye. Árnyas fák közt, csendes erdei környezetben található a Mária kegyhely, ahol egy kápolnát, templomot, stációkat és természetesen a forrást, mely vizének azóta is csodatévő erőt tulajdonítanak.
Innen Parádsasvárra mentek, ahol az Üvegmanufaktúra bemutatóján ismerkedtek az üvegfúvás több évszázados hagyományával. Parádsasvár a II. világháború utáni magyar öblösüveggyártás egyik legnagyobb fellegvára volt, de a Mátra északi oldalán megbújó parádi katlanban már a 13. század óta folyt több ponton is üveggyártás.
Az ország legmagasabban elhelyezkedő települése Mátraszentimre, ahol a Felső-Mátra legöregebb templomát keresitek fel, melyet különleges fekvése miatt három falu templomaként is emlegetnek. Itt található a Mátra Ásványház, mely nem csupán egy ásványokat bemutató múzeum. Hazánkban egyedülálló módon az idelátogatók bepillantást nyerhetnek az ásványvágó-és csiszoló műhely életébe is, ahol síkcsiszolatok, marokkövek és ékszerek készülnek. Az UV kamrában az ultraibolya fény hatására „világító ásványokra” csodálkozhattok rá.
Mátraszentlászlótól egy rövid sétával tudjátok megközelíteni a Vöröskő kilátót, ahonnan gyönyörű körpanoráma tárul elétek.
Mátraszentistván területén található a Sí park, ahol 10 pályán, közel 4 kilométeren, 9 hektáros területen élvezhetik a síelést. A Hóhatár Hüttébe és a körpanorámás Hóhányó Rönkbárba érdemes betérni egy forró italra vagy egy finom gőzgombócra.
Fix ülőhely: 2 000 Ft/fő
A program változtatásának jogát fenntartják!