Először Alsóörsön álltok meg, ahol a Somlyó-hegy kilátójából csodálhatjátok meg a panorámát. A kilátót egy erdei úton, kb. 15-20 perc enyhén emelkedő sétával lehet elérni. Balatonfüreden egy forralt borral a kezetekben indultok a város felfedezésére.
Sétátok érinti a legszebb részeket, látnivalókat. Látjátok a Gyógy-teret, hisz a legrégibb időktől fogva ez Balatonfüred központja. Itt található a Kossuth Lajos ivócsarnok, a híres füredi szívkórház.
A tér északi részén a szanatórium egykori kultúrterme és ebédlője áll, melynek helyén emelték 1831-ben az első kőszínházat. Itt található a Balaton egyik legszebb sétánya. A parkban több emlékmű is áll, köztük a nagy hindu költő, Rabindranath Tagore mellszobra. Az 1840-es években épült klasszicista stílusú Kerek templom Füred egyik jelképévé vált.
A tartalmas séta után Jókai egykori villáját nézitek meg. Az országban szinte egyedülálló író-ház enteriőr típusú kiállítással várja látogatóit, felidézve a szellemi miliőt, bepillantást engedve a család füredi mindennapjaiba. Innen Siófokra utaztok, ahol először Kálmán Imre szülőházában nyílt kiállítást nézitek meg.
A múzeum állandó kiállítása a szülőház földszinti részén sok értékes tárgyat mutat be a művész hagyatékából, köztük a zongoráját is. A kiállítótermekben a világhírű operettekből hallhattok részleteket a látogatás közben. Végül részt vesztek az adventi vásár forgatagában, mely idén a Téli Varázs Siófokon elnevezést kapta.
Fahéj, forralt bor és karácsonyi sütemények édeskés aromája tölti be a Víztorony körüli közösségi teret. Kapható lesz többek között sült gesztenye, hurka-kolbász, bejgli és a karácsony kötelező eleme is, a kürtőskalács.
Hazaérkezés 19 óra körül.
- Belépők: kb. 6 000 Ft/fő
- Fix ülőhely: 2 000 Ft/fő