Most biztosan azt gondolod, hogy teljesen elment az eszünk, de mégis itt vagy, és olvasol, szóval lásd be: a te fantáziádat is megmozgatta a dolog! Megnyugtatásodra gyorsan elmondjuk, hogy nem kocsmai verekedésről, hanem egy nagyon is komolyan vett sportágról van szó, és nincsenek apró betűs részek: most tényleg valódi baltákat dobálhattok barátaiddal, cégeddel, családoddal.
Ha baltát dobálni egy sima fa táblára nem elég érdekes és egy még izgalmasabb élményre vágytok, próbáljátok ki sötétben, UV fények alatt!
A baltadobálás sportágból jelenleg már világbajnokságot is szerveznek, a „Kés és fejszehajító Európa-bajnokság” 2017-ben egyébként Magyarországon került megrendezésre.
A sportág Kanadában terjedt el először, azóta több tucat baltadobálós hely nyílt ott és a déli szomszédban, az Egyesült Államokban is.
Ebben a sportban egyénileg és csapatban is lehet játszani. A szabályok szerint körversenyről van szó, tehát mindenki saját körén belül dobhat baltájával, játékostársát követve. Ebből kifolyólag nincs limit pályánként a játékosok számát illetően, ahogy egy bowling bajnokság esetében is bármennyien lehet játszani, hiszen az új kör az utolsó játékos hajítása után kezdődik! Többféle szabály szerint lehet hajítani, melyeket a helyszínen készséggel elmagyaráznak majd. Kipróbálhatjátok a világverseny-szabályt, de játszhattok egy egyszerűbb verziót is. Egy dologban biztosak lehettek; már az is fantasztikus élmény lesz, amikor eldobjátok a fejszét, és az harmadik hajításra beleáll a célba!
A sikerélmény elég hamar bekövetkezik! Egy kezdő játékosnál általában 2-3 dobás után rá lehet érezni a helyes technikára, hogy a fejsze éle beleálljon a célkörbe. Onnantól pedig már csak a precizitáson, technikán, és kifinomultságon múlik minden. Bár egy fejsze jóval nehezebb egy darts nyílnál, a siker nem az erőn múlik.
Többféle balta közül lehet választani játék elején, mindenki meg tudja találni a számára legmegfelelőbbet. Találkozhattok kisebb, valamint nagyobb méretű és tömegű fejszékkel is.
A biztonságról a mindentől elszeparált pályák és a közöttük felállított kerítésháló mellett a helyszínen dolgozók is gondoskodnak.
Ha baltát dobálni egy sima fa táblára nem elég érdekes és egy még izgalmasabb élményre vágytok, próbáljátok ki sötétben, UV-fények alatt!
Nem, nem arról van szó, hogy kiszállnak a helyszínelők, játék közben teszik a pályát még izgalmasabbá a célt megvilágító fények. A baltadobálásnak eleve van egy hangulata, hogy aztán ez a sötéttől és a sejtelmes, világító színektől miért lesz még izgalmasabb, azt megmagyarázni elég nehéz, de ha kipróbálod, te is rögtön érzed, hogy teli találat volt ez az ötlet!