A helyi hagyomány 1546-tól, a török hódoltság kezdetétől tartja számon a Simon-Júda napi vásárokat Párkányban, s évszázadok alatt nemzetközi hírűvé vált. Régen a templom körül árulták portékáikat az árusok, ma pedig az ország minden tájáról, sőt határon túlról is érkeznek vendéglátósok és kézművesek, akik a sétálóutcán kínálják a finom falatokat és termékeiket.
Magyarország legnagyobb templomát, az Esztergomi Bazilikát sem érdemes kihagyni, de Esztergomban járva felfedezhetitek a Keresztény Múzeumot, a Babits Mihály Emlékházat, a Vármúzeumot, és érdemes felsétálni a Szent Tamás domb Kálváriájára, vagy kipróbálni a Macskalépcsőt.
Program:
Indulás reggel 8 órakor Budapestről, az Ötvenhatosok tere, Időkeréktől. Utazás, rövid pihenőkkel. Érkezés Esztergomba a délelőtti órákban. Látogatás a Bazilikában, a Bakócz-kápolnában, a várhegy középkori emlékeinél, a jezsuita templomban. Szabadidő, majd továbbutazás a Mária Valéria hídon Párkányba.
Párkány főutcáján az idén 470. alkalommal rendezik meg a Simon-Júda napi vásárt. A főutcán, amíg csak elláttok, standok vannak felállítva mindenféle termékekkel pl.: ruhaneműk, kézműves termékek, mézeskalács árusok, de vehettek sült kolbászt, sült krumplit, kürtőskalácsot, bográcsban készült ételeket, melyek mellé finom italokat fogyaszthattok. A vásárban kis pódiumon egész nap programokkal szórakoztatják az ide érkező helyi lakosokat és turistákat.
Visszaindulás a késő délutáni órákban, hazaérkezés Budapestre az esti órákban.
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!