Te milyen tüskéket hordozol? Van az a konfliktus, ami évek óta elkísér, beivódott a mindennapjaidba, és nem igazán teszi csodálatosabbá az életedet... és van az a bosszankodás, ami pillanatnyi nézeteltérésből adódik, de jól lehet rajta mérgelődni egy fél délután. Akár hosszú ideje küzdesz egy tüskés bokorrengetegből való kijutással, akár épp csak beletenyereltél egy kaktuszba, mindenképpen nyomot hagy.
Szeretnél te is megszabadulni ezektől a tüskéktől? Gyere el az interaktív workshopra és ismerd meg alaposan Marshall Rosenberg amerikai pszichológus Erőszakmentes Kommunikáció modelljét, melynek segítségével:
- képes leszel új szemszögből vizsgálni régi konfliktusaidat;
- elsajátítod az önérvényesítés eszközeit;
- fejlődik empátiás készséged;
- minőségi javulást tapasztalhatsz emberi kapcsolataidban;
- és közelebb kerülhetsz a saját szükségleteidhez is.
Különösen ajánljuk a workshopot azoknak, akik szociális szférában, vagy vezetői pozícióban dolgoznak!
Mi az erőszakmentes kommunikáció?
Az elmélet szerint kétféle kommunikáció létezik:
- a sakál, mely időnként üvöltve támad, időnként pedig meghunyászkodik,
- és a zsiráf, akinek bár ereje nagy, de mégis mindig kölcsönös jóra törekszik - ráadásul a nyála feloldja a töviseket!
Szomorú tény, hogy társadalmunk a sakálféle kommunikációra szocializál már kisgyermek korunk óta, ám örömteli hír, hogy a zsiráflét elsajátítható!
Marshall Rosenberg 2015-ös haláláig több évtizeden át tesztelte modelljét, kezdve a problémás iskolák integrációs projektjeitől az egészségügyön és a börtönökön át a háború sújtotta övezetekben lezajló béketárgyalásokig. Az erőszakmentes kommunikáció minden esetben sikeresnek bizonyult.
Oktató:
Sánta Zsuzsanna, Interkulturális Pszichológus és Pedagógus, Andragógus, Tréner, több éve EMK hívő és gyakorló zsiráf.
„Pszichológusként dolgoztam már gyermek és felnőtt célközönséggel egyaránt, és megfigyeltem, hogy a konfliktusok korosztálytól függetlenül ugyan azon mechanizmus mentén alakulnak ki. Számomra kiemelkedően fontos az emberek jólléte mind szellemi, mind lelki szinten. Ennek elérésére számtalan módszertan kínál segítséget a 21. század emberének, de az igények és a módszerek labirintusában könnyű eltévedni. Szakemberként küldetésemnek tekintem, hogy térképet adjak ehhez a labirintushoz, hogy ez által a résztvevők a legjobb önmagukká válhassanak."
Nem akarsz többé tüskébe nyúlni? Sebtapaszok helyett vedd meg a bónuszt még ma!
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!