Mentett ajánlatok
Saját fiókom
A Bónusz Brigád használatához javasoljuk, hogy jelentkezz be.
MindenÉlményUtazásÉtteremEgészségSzépségTanfolyamTermék és élelmiszerPraktikus Ajándék
Sajnáljuk, de ez az ajánlat már lejárt. Lejjebb megnézheted az ajánlat részleteit.

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

MegosztásAjánlat mentéseMentett ajánlat
4,6/5   Magyar Nemzeti Galéria  
Élő zene, előadások, tárlatvezetés

Hasonló ajánlatok

Gyerek, felnőtt, páros vagy családi belépő a Cat Museumba
3 090 Ft
Különleges cicafajtákkal!
Brunch & Cruise villásreggeli a Dunán: 60 perces sétahajózás
4 890 Ft
Gyönyörű látnivalókkal
Wellness Gyulán: 3 nap 2 főre, választható ellátással
24 990 Ft
Először a Brigádon
Lilien Deluxe Apartman - Alföld, Gyula Önellátással vagy félpanzióval
Egy élménynap a Gamerlandben: páros napijegy 2 fő részére
11 490 Ft
Egyedülálló géppark és látvány
Ultrahangos fogkő-eltávolítás fehérítő hatású polírozással
9 990 Ft
Vásárlóink kedvence
Sushi megamix: 60 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
13 990 Ft
Vásárlóink kedvence
Belépő a 365 Oldtimer Museum-ba, exkluzív tárlatvezetéssel
3 190 Ft
Vásárlóink kedvence!
60 perces, páros tradicionális vagy olajos thai masszázs
23 790 Ft
A belváros szívében!
2 nagy adag Pho leves 1 óra minigolfozással, a Római-parton
7 390 Ft
Először a Brigádon
4,7/5 Miamor Rómaim, Budapest - III. kerület
Lehengerlő immerzív élmény: belpőjegyek a PIXIM-be
2 590 Ft
Először a Brigádon
Komplett szemüveg egyfókuszú lencsével, választható kerettel
9 990 Ft
Széles szemüvegkeret kínálat
Kezdd a napot Tarantino-val: brunch ételek a Quentin's-ben
890 Ft
Először a Brigádon
Ázsia ízei: 22 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
4 890 Ft
Vásárlóink kedvence
2 hamburger menü és 1 óra minigolf 2 főnek, a Római-parton
9 990 Ft
Először a Brigádon
4,7/5 Miamor Rómaim, Budapest - III. kerület
Romantika a Balatonon: 2 órás vitorlázás 2 fő részére
19 990 Ft
Különleges ajándékötlet
Japán ízkavalkád: 48 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
11 990 Ft
Különleges randi program
60 vagy 90 perces tradicionális vagy olajos thai masszázs
11 950 Ft
Vásárlóink kedvence
Olasz romantika: 2 db nápolyi pizza, 1-1 választható itallal
5 990 Ft
A belváros szívében!
4,7/5 Pizza Delizia / Delizia Gourmet & More
Lejárt
Az ajánlat lejárt
49 vásárló
★★★★★
★★★★★
2148 értékelés
Helyszín
Magyar Nemzeti Galéria 1014 Budapest, Szent György tér 2.
[Budavári Palota C épület]
Magyar Nemzeti Galéria Értékelése
★★★★★

"A Múzeum + rendezvények mindig jók szoktak lenni. A színvonal, a kiállítások, a koncertek mindig nagy élmény. "

Zsuzsanna

További értékelések
Jó, ha tudod
  • 2022-ben az első Múzeum+ programot február 16-án, szerda este rendezi a Magyar Nemzeti Galéria, programjának középpontjában az innováció és az újjászületés gondolatköre áll
  • A Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria közös szervezésű, hosszított esti nyitvatartású nagy sikerű programsorozatán idén szerdánként ismerkedhetnek meg az érdeklődők a jó hangulatú eseményeken a két intézmény állandó gyűjteményeivel és időszaki tárlataival
  • A Múzeum+ estek fókuszában ezúttal azok a társadalom egészét foglalkoztató gondolatok állnak, amelyek meghatározzák mindennapi életünket is
  • A programon egyúttal a nagysikerű Szinyei-kiállítás finisszázsa is megrendezésre kerül, de megtekinthető a Molnár József- és a Hollán Sándor-tárlat is
  • A gasztronómiai fogások, finom borok és forró teák ezúttal is garantálják, hogy éhségre vagy szomjúságra hivatkozva nem kell idő előtt hazamenniük és egy felejthetetlen estet tölthetnek el a múzeumban
Beváltható
2022.02.16 - 02.16.
Fontos

A bónusz 2022. február 16., szerda, 18.00–22.00 óra között használható fel. A bónuszodat az információs pultnál tudod jegyre váltani aznap 17:00-21:00 között. A Múzeum+ programon való részvételhez védettség igazolvány nem szükséges. A szájat és orrot eltakaró maszk viselése kötelező a múzeum teljes területén (kivéve a kávézóban az asztalnál ülve). A tárlatvezetéseken – műtárgyvédelmi követelmények és a járványhelyzet miatt – csak korlátozott létszámban vehetnek részt. A maximális létszám 24 fő, regisztráció a helyszínen érkezési sorrendben a Csontváry-pihenőn. A regisztráció kezdete: 18:00-tól a 19:30-ig tartó vezetésekre, 19:15-től a 19:45 utáni vezetésekre. Bónuszodat váltsd be egyszerűen mobilodon partnerünknél vagy vidd magaddal kinyomtatva!



Talán sosem volt még olyan fontos, mint manapság, hogy tiszteljük egymást és a világot, amelyben élünk és tudatosítsuk magunkban, hogy a Földet nem szüleinktől örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön. A természeti környezetünk iránt tanúsított felelős magatartás, a fenntarthatóság igénye átszövi a hétköznapjainkat, és az innovatív megoldások keresése a múzeumok életében, illetve a művészeti folyamatokban ugyanúgy felmutathatók, mint az élet más területein.

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

A február 16-i est programjának középpontjában az innováció és az újjászületés gondolatköre áll: számos újszerű gondolkodású alkotót köszönhetünk a magyar művészetnek, ahogyan a műkincsek megóvásában is egyre korszerűbb restaurálási lehetőségek állnak múzeumunk rendelkezésére. A Múzeum+ programon időszaki kiállításukhoz kapcsolódóan Szinyei Merse Pál modernségét ismerhetik meg a kurátori tárlatvezetések során, míg az állandó kiállításokban forradalmi művészcsoportokat mutatnak be. Az egész estés zenei aláfestést Antal Gábor csodálatos jazz-zongorajátéka adja, egy kreatív workshop keretében a hagyományos eszközöket mellőzve játékosan alkothatnak a mágnes erejével, de hallhatnak előadást a restaurálás szolgálatába állított technológiai fejlesztésekről és Szinyei műkereskedelemben elfoglalt helyéről is.

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

A gasztronómiai fogások, finom borok és forró teák ezúttal is garantálják, hogy éhségre vagy szomjúságra hivatkozva nem kell idő előtt hazamenniük és egy felejthetetlen estet tölthetnek el a múzeumban. A programra siketeket és nagyothallókat is szeretettel várnak egy, a Delacroix-tól Vasarely-ig kiállításban tartott jelnyelves tárlatvezetésre.

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

Zene | Antal Gábor

 

Antal Gábor jazz-zongorista, zeneszerző, tanár 1984-ben született Pécsen. Hatévesen kezdett zongorázni. Első tanára édesapja, Antal József volt. Alapfokú zenei tanulmányait a Tamási Lajtha László Zeneiskolában végezte, majd a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában tanult tovább Forgó György növendékeként. Ezt követően felvételt nyert a Bartók Béla Szakközépiskolába, ahol Ábrahám Mariannál tanult. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen diplomázott 2007-ben Hargitai Imre tanítványaként. Rév Lívia nemzetközi mesterkurzusain több alkalommal vett részt itthon és Franciaországban. Klasszikus zenei tanulmányaival párhuzamosan jazz-zongorát is tanult Binder Károly, Nagy János és Sárik Péter vezetésével. 2016-ban alakult saját együttese, az Antal Gábor Trió, mely nemcsak hazánk egyik kiemelkedő jazzformációja, de nemzetközi sikerekkel is büszkélkedhet.

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

Előadások

 

18.15 Technológiai fejlesztések a restaurálás szolgálatában

 

Előadók: Gőgös Ágota DLA, Horváth Mátyás, Kovács Krisztián

A restaurátor elsődleges feladata a műtárgyak állapotának védelme, a romlási folyamatok megállítása, a sérülések és a károsodások kijavítása annak érdekében, hogy a mű élvezhető maradhasson a jövendő generációk számára. A restaurátor szakembert a tanulmányai során megszerzett tudása képessé teszi arra, hogy a felszín mögé láthasson, olyan helyekről is információt gyűjthessen, amelyekhez más szakterület kutatói ritkán férhetnek hozzá. Ezek a megszerzett információk nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy a helyreállítási folyamatok gondosan megtervezhetők legyenek. A technológia fejlődésével és felhasználásával nemcsak a műtárgyvizsgálati lehetőségek gyarapodnak, hanem a restaurátorok számára elérhető beavatkozások tárháza is bővül.

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

Az előadás három részre tagolódik.  Az első egység a festményrestaurálás folyamatába enged betekintést többek között Szinyei Merse Pál és Molnár József festményeinek bemutatásával. Ezután a restaurátori beavatkozások megtervezéséhez nélkülözhetetlen fotódiagnosztikai vizsgálatok részletes bemutatása következik. A prezentáció záró egysége a kortárs művek helyreállítási nehézségeire fókuszál, továbbá kitér a restaurátori területen alkalmazható innovációs fejlesztésekre is.

 

19.45 „Mindjárt el is adtam 700 forintért” – Szinyei Merse Pál művei a műkereskedelemben

 

Előadó: Martos Gábor művészeti írónak, a MúzeumCafé szerkesztőbizottságának tagjának előadása

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

Szinyei Merse Pál a magyar képzőművészet kultikus alakja: az alkotásairól készült nyomatok ott lógtak gyakorlatilag minden hazai iskola osztálytermeinek, folyosóinak a falain, vagy éppen a MÁV vasúti kocsijainak kupéiban. Martos Gábor a vetített képes előadáson a művész nemzetközi, illetve a hazai műkereskedelemben elfoglalt helyét vizsgálja meg (alaposan).

 

TÁRLATVEZETÉSEK

 

18.15, 19.30 és 20.45 Nyolcak, a 20. század elejének forradalmi művészcsoportja – Király Zsuzsanna múzeumpedagógus tárlatvezetése

  • Helyszín: C épület, II. emelet, Modern idők-kiállítás

 

18.15, 19.30 és 20.45 A képzőművészet megújítói a 19. században – Sepsey Zsófia művészettörténész tárlatvezetése

 

A 19.30-as tárlatvezetéshez siketek és nagyothallók is csatlakozhatnak jelnyelvi tolmácsunk segítségével.

  • Helyszín: D épület, I. emelet, 1800 utáni művészet-kiállítás

 

18.30, 19.45 és 20.45 Szinyei, az első modern – Krasznai Réka kurátori tárlatvezetése a Kép és kultusz. Szinyei Merse Pál (1845–1920) művészete című időszaki kiállításban

  • Helyszín: C épület, földszint, Szinyei-kiállítás

 

19.00, 20.00 és 21.00 Ki a természetbe! – A plein air megjelenése a magyar festészetben. Paál László és a nagybányai művésztelep – Balla Enikő művészettörténész tárlatvezetése

  • Helyszín: C épület, I. emelet, északi nyaktag

 

19.00 Virág-Eglesz Anna kalapkészítő tárlatvezetése a Kép és kultusz. Szinyei Merse Pál (1845–1920) művészete című időszaki kiállításban

  • Helyszín: C épület, földszint, Szinyei-kiállítás

 

Emelem kalapom!

 

Fotózkodjon a Szinyei-festményeken látható fejfedőkkel!

Szalmakalap vagy cilinder? Az est során Virág-Eglesz Anna kalapkészítő várja az érdeklődőket egy kellemes hangulatú kötetlen beszélgetésre, amelynek során megnézhetik és akár fel is próbálhatják a tárlaton látható festmények által inspirált gyönyörű kalapokat.

 

19.00 – 21.00 Workshop | Festés mágnessel

 

Hogy mi?! Bizony, e havi workshopjukon hanyagolják a hagyományos eszközöket, és kizárólag a mágnesesség mágikus erejét kiaknázva merülhetnek el az absztrakt festészet világában. A játékos alkotás közben a szórakozás garantált lesz!

A workshopot vezeti: Hegedűs E. Alexandra múzeumpedagógus-képzőművész

 

Teaház | Big Ben Teaház

 

Érthető, ha a zimankóban jólesne egy csésze meleg tea, így február 16-án a Big Ben Teaház biztosítja a forró italokat a művészetkedvelők számára Csontváry Kosztka Tivadar és Mednyánszky László csodálatos festményeinek társaságában! Egy klasszikus gyümölcsteára vagy különlegesebbre vágyik? Válogasson kedvére és élvezze az íz- és vizuális harmóniát!

 

Büfé

 

A Múzeum+ esten biztos, hogy nem kell éhségre vagy szomjúságra hivatkozva idő előtt hazamennie, ugyanis ezúttal is mennyei falatokkal és többek között Pátzay-borokkal is várják önöket! Üldögéljen varázslatos kupolaterünkben, s merüljön el a képzőművészeti és zenei varázslatban!

 

Belépő a Múzeum+ eseményre a Magyar Nemzeti Galériába

 

RÉSZVÉTELI INFORMÁCIÓK

 

Felhívják kedves látogatóik figyelmét, hogy a tárlatvezetéseken – műtárgyvédelmi követelmények és a járványhelyzet miatt – csak korlátozott létszámban vehetnek részt. A maximális létszám 24 fő, regisztráció a helyszínen érkezési sorrendben a Csontváry-pihenőn. A regisztráció kezdete: 18:00-tól a 19:30-ig tartó vezetésekre, 19:15-től a 19:45 utáni vezetésekre.

 

A Múzeum+ programon való részvételhez védettség igazolvány nem szükséges. Figyeljék a kormányzati tájékoztatást, hogy az esetleges változásokról időben értesüljenek. A szájat és orrot eltakaró maszk viselése kötelező a múzeum teljes területén (kivéve a kávézóban az asztalnál ülve). 

 

A rendezvényen kép- és hangfelvétel készülhet, amelyet a Galéria saját felületein, kiadványaiban, illetve promóciós anyagain felhasználhat. A látogatók ennek kapcsán semmilyen követeléssel nem élhetnek a Galériával, a felvétel készítőivel, illetve jogos felhasználójával szemben.

 

HELYSZÍN: Budavári Palota, Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Bejelentkezés