Alsó-Ausztria természeti különlegességei nagyszerű túrákat kínálnak. Hangulatos fahidak, szurdokok és kilátópontok, sebes folyású patakok, kisebb zuhatagok - a Myrafälle vízesés és az Ötschergräben-szurdok pompás kirándulást ígér.
A patak fölé épült, korlátokkal ellátott átjárókról élvezhetitek a kisebb-nagyobb zuhatagok látványát. A Myrafälle vízesés Ferenc József császárt is lenyűgözte. Ezzel a bónusszal te is bejárhatod az Alsó-Ausztria legszebb vízeséséhez vezető túraösvényt.
Program: a szurdokot az osztrák Grand Canyonnak szokták hívni, elnyerte az „Ausztria legszebb kirándulóhelye” díjat is. Az út számtalan vízesés mellett vezet, a patak fölé épített pallókon és hidakon csodálhatjátok a tájat.
Indulás reggel 5:30-kor Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, 1111 Budapest, Műegyetem rakparttól (a vidéki felszállást foglaláskor jelezzétek). Utazás, rövid pihenőkkel. Érkezés Wienerbruckba a délelőtti órákban. A szurdok az Ötscher-Tormauer Nemzeti Parkban található, melyet a Stausee tó partján végigsétálva érhettek el. A szurdokvölgy bejáratánál már látható a Lassing patak. A túra alatt számos pallón, hídon, sziklafalba vájt alagúton át, vízesések mellett visz az út.
A nap csúcspontja az Ötschergräben-szurdok nagy vízesése, a 80 méter magas Myrafall vízesés, mely 80 méter magas. Pihenő az Ötscherhias menedékháznál, majd folytatódik a túra a Mühlbach patak mentén. A mélykék vizű Erlaufstausee partján haladva a fölé magasodó, havas Ötscheren (1893 m) hegycsúcsot is megcsodálhatjátok. Végighaladva a tó partján a túra végpontjához, Mitterbach településére juttok.
Indulás haza a délutáni órákban. Visszaérkezés a késő esti órákban a kiindulási helyre.
Tudnivalók:
- Táv: kb. 12,5 km, szintkülönbség: 720 m
- A túra időtartama: kb. 6 óra (a csoport tempójától függően)
- Átlagos állóképességgel teljesíthető
- Az útra javasolt felszerelés: szendvics, víz, esőkabát, kényelmes, vízhatlan túracipő
A túrán való részvétel csak saját felelősségre történik! Bármely szív-, és mozgásszervi betegségben szenvedők számára nem ajánlott! Visszafordulási lehetőség nincs, mert a kiindulópont nem egyezik az érkezési ponttal. A program az időjárástól függetlenül indul.
Az utazás időpontja:
- 2020.06.13.
- 2020.07.18.
- 2020.08.15.
- 2020.09.12.
A csomag tartalma 1 fő részére:
- Autóbuszos utazás
- Túravezetés
- Magyar nyelvű csoportkísérő
További költségek:
- Adminisztrációs díj: 1 500 Ft/fő (a buszon fizetendő)
- Belépők hozzávetőleges árai:
- Szurdokbelépő: 4 EUR/fő
- Betegség, baleset- és poggyászbiztosítás: 550 Ft/fő (70 éves korig), 1 100 Ft/fő (70 év felett)
- Név- vagy dátummódosítás díja a Bónuszkód leadását követően: 2 000 Ft/fő
A pihenőhelyek mosdóiban fizetni kell, ezért jó ha van kéznél aprópénz.
Az árak tájékoztató jellegűek, a változtatás jogát az utazási iroda fenntartja. Az árak bizonyos esetekben nem csak a belépőjegyeket, hanem a járulékos költségeket is tartalmazzák (foglalási díj, helyi idegenvezető, szervezési költség).
További fontos tudnivalók:
- A vidéki fel-, leszállás mindig menetirány szerinti oldalon történik
- Az indulás előtt egy héttel semmilyen módosítás nem lehetséges (név, út, időpont, biztosítás, vacsora...)
- Az utazások az időjárástól függetlenül indulnak
- Az ülésrend a fix ülőhely feláras helyeken kívül, a befizetések sorrendjében kerül beosztásra az indulás előtt
- Az iroda a változtatás jogát fenntartja
- A feltüntetett belépők az esetleges plusz szolgáltatásokat is tartalmazzák
- Az utazáshoz érvényes úti okmánnyal (személyi igazolvány, vagy útlevél) szükséges rendelkezni! Ezt indulás előtt a csoportkísérő ellenőrzi
Felszállási lehetőségek:
- Budapest, 11. kerület, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Műegyetem rakpart
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi- Pihenőhely, Mc Donald’s parkoló, 10-es km kő
- M1-es autópálya, Sasfészek-tó Pihenőhely, MOL benzinkút, 21-es km kő
- M1-es autópálya, Zsámbéki- Pihenőhely, MOL benzinkút, 28-as km kő
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya melletti, Tatabánya, Mc Donlad”s (Sztráda áruház mellett)
- M1-es autópálya, Tata, Remeteségi- Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya, Concó- Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, Arrabona- Pihenőhely, MOL benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, Mosoni- Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzék megrendeléskor (a csatlakozás időpontját a visszaigazoláskor küldik).
Helyjegy foglalás: Ha az autóbuszokra fix ülőhelyet szeretnél igényelni, ezt 3 000 Ft/fő felár ellenében tudják csak biztosítani. Amennyiben ez az utazás során nem realizálódik, 6 000 Ft/fő kárpótlási díjat fizetnek vissza. Az ülőhelyek beosztása a jelentkezés sorrendjében történik. Együtt jelentkezőket minden esetben egymás melletti, mögötti helyekre ültetik.
A bónusz felhasználásával elfogadod az utazási iroda Általános Utazási Feltételeit.