„A boldogság valójában ott él mindannyiunkban – csak fel kell ismernünk, és meg kell tanulnunk élni vele.”
Ez Szendi Gábor alapelve, már ami a boldogság kérdését illeti. A matematikusból, dramaturgból, majd könyvkötőből lett klinikai szakpszichológus első sorban szorongásos és depressziós tünetekkel élőket kezel. Emellett pedig kutatói munkát is végez: a test és lélek összhangja a kiemelt területe.
Számos nagy sikerű könyv fűződik nevéhez, melyek közül a legismertebbek a Depresszióipar című (ami miatt 2007-ben még állásából is elbocsátották), valamint a boldogság elérésének lehetőségeit boncolgató Az értelmes szenvedés: Boldogság.
És ahogyan a nagy gondolkodók szokták, Szendi Gábor is gyakorta tart előadásokat. 2018. május 6-án például a lenyűgöző Duna Palotában lehet majd látni a szakembert, Boldogság Tuning című előadásával.
Az esten szó esik majd arról, hogy önámítás vagy valódi boldogság, amiben élünk? Elvégre mindenki boldog akar lenni, és mégis oly sok a boldogtalan ember. A fogyasztói társadalom megvehető árucikké silányította a boldogságot, de ennek gyorsan lejár a szavatossága. Létezik egy másik, velünk született boldogságforrás, amelyhez nem könnyű eljutni, de mégis megéri…
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!