Az eszkimóknak állítólag több ezer szavuk van a hóra, függően attól, hogy milyen a hó minősége. Nekünk sajnos nincs annyi külön szavunk a masszászra, ahányféle masszázs létezik, de az biztos, hogy most egy igazi ínyenceknek való különlegességet hoztunk nektek.
A tantra részben a szexualitás és spiritualitás egységéről szól. Nem két külön fogalomként kezeli őket. A test energiaközpontja sok kultúra szerint, a köldökhöz közeli és az alatta lévő területen, az alsóbb csakráknál található, amit a kínaiak Dantiannak neveznek. Ez a kiemelt terület, ahonnan a kreatív és szexuális energiák táplálkoznak és erednek is egyben. Gondoljunk csak bele, nem másra hivatott testünknek ez a része, mint egy új emberi élet létrehozására, nem véletlen tehát, hogy ha ezen a részen szabad az energiaáramlás, a kreativitás is szárnyalhat.
A legtöbb embernek van valamilyen szexuális félelme, ami eredhet korábbi rossz tapasztalatokból, bántalmazásokból, egyéb traumákból vagy akár bizonyos szexuális vágyak, információk elhallgatásából. Előfordulhat, hogy a probléma gyökere egészen az anyaméhben töltött időig, a születésig vagy a gyerekkorig visszavezethető. Emellett természetes védelmi reakciónk, hogy belül felöltünk egy „érzelmi páncélt”, mely megóv minket attól, hogy újraéljük az olyan korábbi negatív élményeket, mint a visszautasítás, a csalódás vagy valami sokkal rosszabb.
Ezek közül bármelyik képes „blokkolni” az energiákat a test ezen részén. Az érzelmi és fizikai kolonc levetése lehet egy másik célja a tantra masszázsnak, ami egy biztonságos teret ad a befogadónak, ahhoz, hogy újra megnyíljanak az intim érintés azon területei, amelyek le lettek zárva.
A masszázs az egész testre kiterjed, különös hangsúlyt fektetve az energiaközpontra, az energiák mozgásba hozása által lehetővé teszi az egész testben az áramlást, beleértve a nemi szervek területét is.
Menstruációkor, valamint mentális betegségek esetén nem javasolt.
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!