Az elsőre komoly kihívásnak tűnő kirándulás cseppet sem veszélyes, mégis felejthetetlen élményt kínál egyetlen nap alatt, ha vállalkozol erre a túrára. A 10 km hosszú Medve-szurdokban csaknem 170 falétrán, pallókon és hidakon kell átjutni, de minden fáradságot megér, hogy láthatod Ausztria egyik leghosszabb és legszebb szurdokvölgyét vízesésekkel, zúgókkal tarkítva.
A monumentális sziklák közé ékelődött, fenyőerdőkkel övezett Medve-szurdokban patak mellett visz az út, majd a törpefenyvesekkel borított hegygerincről csodálhatod meg a páratlan panorámát a környék hegyeire, a csúcstámadás után pedig egy meredek, másfél-kétórás lejtmenettel juthatsz el a Teichalm-tóig, ahol az osztrák konyha remekeivel és frissítő söreivel töltheted újra a túra alatt megapadt tartalékaidat.
Indulás 5 órakor Budapestről, az Ötvenhatosok teréről, az Időkeréktől. Folyamatos utazás, rövid pihenőkkel. Érkezés Ausztriába a délelőtti órákban. Indulás a Mixnitz mellett található Medve-szurdokhoz, mely Ausztria legszebb és leghosszabb vizes szurdokvölgye fantasztikus vízesésekkel és zúgókkal tarkítva. A túra egyedülálló élményt nyújt a látogatóknak, és a kiépített útnak köszönhetően abszolút biztonságos is.
Kb. 40 perc gyaloglás után értek el a szurdok bejáratához. Innen kb. 2800 lépcsőfokot kell megmászni, csaknem 170 létrát, hídon és pallón átkelni, hogy 1.209 méter magasba érj, mégis egy kényelmes, mindenki számára teljesíthető túráról van szó (kb. 2 óra alatt érhető el a végcél).
A szurdokvölgy kijárata után a Teichalm-tó partján a helyi hüttében frissülhetsz fel, és megkóstolhatod az ízletes helyi ételeket és fenséges osztrák söröket. A vállalkozó kedvűek akár fürödhetnek is, de csónakázhatsz vagy vízibiciklizhetsz is a tavon.
Indulás haza az esti órákban (az autóbusz a tóparton várja a csoportot). Érkezés a kiindulási helyre a késő esti órákban.
Táv: kb. 10 km, szintkülönbség: 780 m. Az útra javasolt felszerelés: szendvics, víz, esőkabát, kényelmes, vízhatlan cipő, fürdőruha, törölköző, papucs (a túra alatt a buszban hegyható).
További költségek:
- BBP biztosítás: 550 Ft/fő
- regisztrációs díj: 1000 Ft/fő (buszon fizetendő)
- belépők hozzávetőleges árai kb.: 3,5 €/fő (a helyszínen fizetendő)
Az út minden korosztály számára ajánlott és az aktuális időjárástól függetlenül indul.
Felszállási lehetőségek az autóbuszra:
- Budapest, 14. kerület, 56-osok tere, Időkerék
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő
- M1-es autópálya, Sasfészek-tó Pihenőhely, MOL benzinkút, 21-es km kő
- M1-es autópálya, Zsámbéki Pihenőhely, Agip benzinkút, 28-as km kő
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya, (Tatabánya)Turul pihenő 57 km kő vagy autópálya melletti MC Donald’s parkoló
- M1-es autópálya,(Tata) Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya,(Bábolna) Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, (Győr) Arrabona Pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, (Mosonmagyaróvár) Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját a visszaigazoláskor küldik el.) Csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra!
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!