Az adventi időszak nem csak a vallási, a világi életben is tele van izgalommal teli várakozással. A szeretet ünnepére való készülődés hetei így aztán csupa varázslatos élményt ígérnek, főként, ha az ember tudja, hol keresse azokat.
Bár hazánkban is szebbnél szebb látnivalók, hangulatos vásárok várják a decemberi utazókat, északnyugati szomszédunknál talán egy cseppnyivel még elragadóbb az advent: Ausztria hegyei között igazán különleges élményekre bukkanhatnak a kalandorok.
Ha téged is régóta vonz a téli Ausztria adventi vásáraival, csoda szép betlehemjeivel, alpesi tájaival, színes programjaival, akkor e bónuszt nem érdemes kihagynod. Beváltásával ugyanis egynapos autóbuszos utazás keretében fedezheted fel az osztrák Alpok szépségeit, érdekességeit.
Az utazás programja:
Kényelmes buszotok korán reggel, 5:15-kor indul Budapestről a Népligetből, a Hell Miksa sétányon található Planetárium táblától (találkozó hajnali 5 órakor). Egy határ közeli rövid pihenő után érkeztek aztán Gloggnitz városába, ahol meglátogatjátok a Lindt csokoládégyár mintaboltját. Itt egy rövid bemutatófilm megtekintése után lehetőség nyílik kedvezményes vásárlásra.
Innen Payerbach hangulatos településére utaztok, ahol felszálltok az UNESCO Világörökség részét képező híres semmeringi vasútra. A körülbelül 40 perces utazás során garantáltan lenyűgöző élményekben lesz részed! A vasútvonal hossza összesen 41 km; 16 viadukt, 14 alagút, 11 vashíd és több mint 100 kőhíd színesíti ezt a lélegzetelállító vasútpályát. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt emlékezetes élmény az Alpok meseszép hegyvonulatai közt utazni.
A vonatút végével újra autóbuszra szálltok és Mariazell városkájába utaztok, ahol megtekintitek a kálváriát és a kegytemplomot. A templomnak többek között Mária Terézia és Nagy Lajos király is adományozott kegytárgyakat. Innen a híres mechanikus Betlehemhez sétáltok, mely több mint 300 figurát számlál. A városnézés után a likőrgyárban tesztek még egy rövid látogatást, ahol megismerkedtek a helyi likőr készítésének titkaival.
A délután további részén szabadprogram keretében fedezheted fel Mariazellt, e messze földön híres zarándokhelyet. Végül 18-19 óra körül indultok haza; az éjszakai órákban érkeztek majd vissza Budapestre.
Az Ausztriába tartó utazás során 3-4 óránként tart pihenőt az autóbusz, általában benzinkutaknál. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha készülsz némi aprópénzzel.
A bónusz tartalma:
- utazás busszal,
- szervezés,
- magyar nyelvű idegenvezetés.
Külön fizetendő:
- regisztrációs díj (1 500 Ft/fő),
- belépők, a vonat- és felvonójegyek (vonatjegy: 10 EUR/fő; mariazelli likőrgyár: 6 EUR/fő; a költőpénzt Euroban hozd, mivel útközben pénzváltási lehetőség nincs),
- Fontos a megfelelő felszerelés és öltözet: évszaknak megfelelően öltözz, a hegyek között lehet picit hűvösebb, vízhatlan túracipő/túrabakancs, kényelmes ruházat, esőköpeny (természetesen, ha nincs rájuk szükség, ezek a buszban hagyhatók), egy napra elegendő étel (szendvics), csokoládé, müzli szelet, személyenként min. 1,5-2 liter folyadék. Ajánlott az útra hátizsákot hozni, mely tartalmaz némi szendvicset és vizet az útra. Ezt a városnézés alkalmával is magaddal viheted, de természetesen a buszban is hagyható.
- biztosítás (melyet a szervező irodában könnyűszerrel megköthetsz),
- amennyiben fix, általad kiválasztott ülőhelyet igényelsz a buszon (melyet végig neked tartanak fent, vidéki felszállás esetén is) díja: 1 000 - 2 000 - 3 000 Ft/fő a választott ülőhelytől függően
- dátummódosítás a foglalást követően (2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 30 nappal lehetséges),
- név- és felszállásihely-módosítás a foglalást követően (2 500 Ft/fő, maximum utazás előtt 3 nappal lehetséges).
A buszút során a budapestin kívül egyéb magyarországi felszállásra is lesz lehetőség:
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es kilométerkő;
- M1-es autópálya, Óbarok pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as kilométerkő;
- M1-es autópálya (Tata), Remeteségi pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es kilométerkő;
- M1-es autópálya (Bábolna), Concó pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es kilométerkő;
- M1-es autópálya (Győr), Arrabona pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es kilométerkő;
- M1-es autópálya (Mosonmagyaróvár), Mosoni pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es kilométerkő.
A busz (oda- és visszaúton is) csak a menetiránynak megegyező oldalon áll meg a felszállási helyeken. Ha nem a budapesti felszállást választod, azt mindenképpen jelezd megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 3-4 nappal kapod majd meg), mivel a busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra.
A feltüntetett főkép az alábbi linken érhető el: http://www.mariazell.blog/