Mentett ajánlatok
Saját fiókom
A Bónusz Brigád használatához javasoljuk, hogy jelentkezz be.
MindenÉlményUtazásÉtteremEgészségSzépségTanfolyamTermék és élelmiszerPraktikus Ajándék
Sajnáljuk, de ez az ajánlat már lejárt. Lejjebb megnézheted az ajánlat részleteit.

✈ Utazás Európa egyik legfantasztikusabb városába, Lisszabonba: 4 napos városlátogatás két főnek repülővel és illetékkel, belvárosi szállodában, reggelivel

MegosztásAjánlat mentéseMentett ajánlat
4/5   Budavár Tours  

Hasonló ajánlatok

Brunch & Cruise villásreggeli a Dunán: 60 perces sétahajózás
4 890 Ft
Gyönyörű látnivalókkal
Wellness Gyulán: 3 nap 2 főre, választható ellátással
24 990 Ft
Először a Brigádon
Lilien Deluxe Apartman - Alföld, Gyula Önellátással vagy félpanzióval
Egy élménynap a Gamerlandben: páros napijegy 2 fő részére
11 490 Ft
Egyedülálló géppark és látvány
Ultrahangos fogkő-eltávolítás fehérítő hatású polírozással
9 990 Ft
Vásárlóink kedvence
Sushi megamix: 60 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
13 990 Ft
Vásárlóink kedvence
Belépő a 365 Oldtimer Museum-ba, exkluzív tárlatvezetéssel
3 190 Ft
Vásárlóink kedvence!
60 perces, páros tradicionális vagy olajos thai masszázs
23 790 Ft
A belváros szívében!
2 nagy adag Pho leves 1 óra minigolfozással, a Római-parton
7 390 Ft
Először a Brigádon
4,7/5 Miamor Rómaim, Budapest - III. kerület
Lehengerlő immerzív élmény: belpőjegyek a PIXIM-be
2 590 Ft
Először a Brigádon
Kezdd a napot Tarantino-val: brunch ételek a Quentin's-ben
890 Ft
Először a Brigádon
Komplett szemüveg egyfókuszú lencsével, választható kerettel
9 990 Ft
Széles szemüvegkeret kínálat
Romantika a Balatonon: 2 órás vitorlázás 2 fő részére
19 990 Ft
Különleges ajándékötlet
2 hamburger menü és 1 óra minigolf 2 főnek, a Római-parton
9 990 Ft
Először a Brigádon
4,7/5 Miamor Rómaim, Budapest - III. kerület
Ázsia ízei: 22 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
4 890 Ft
Vásárlóink kedvence
Olasz romantika: 2 db nápolyi pizza, 1-1 választható itallal
5 990 Ft
A belváros szívében!
4,7/5 Pizza Delizia / Delizia Gourmet & More
Japán ízkavalkád: 48 db-os sushi válogatás a Sushi Gardenben
11 990 Ft
Különleges randi program
60 vagy 90 perces tradicionális vagy olajos thai masszázs
11 950 Ft
Vásárlóink kedvence
Tarantino kedvence: választható hamburger a Quentin's-ben
2 190 Ft
Először a Brigádon
4,7/5 Quentin's Burger, Budapest - IX. kerület
Budavár Tours Értékelése
★★★★

"Jól éreztük magunkat, de sem a hotelben található szobák, különösen a fürdőszobák, sem a büféasztalos reggeli/vacsora választéka nem üti meg véleményünk/eddigi tapasztalataink szerint a négycsillagos mércét. Amit kaptunk ízletes volt egyébként, az idegenvezető nagyon jó volt és felkészült. Kár, hogy a hotelhez tartozó privát strandot sem tartották tisztán, a víz által kihordott növényi uszadéktól a hét végére már alig lehetett bemenni a vízbe. Más hasonló hotelekben ezt minden reggelre általában rendbe teszik, mire a vendégek lemennek a partra."

Natália

További értékelések
Jó, ha tudod
  • A bónusszal 2020. január, február és március hónapokban utazhattok pénteki indulással, a szabad helyek függvényében (kivéve ünnepi időszakokban)
  • A várost, melyre még a Nap is mosolyog, nem lehet "csak meglátogatni", át kell élni
  • Lisszabont monumentális épületei és emlékművei, valamint Európa leghosszabb hídja teszik jellegzetessé
  • A bónuszt a Brigád Boltban készpénzért is megveheted, igazolvány nem szükséges hozzá
Beváltható
2019.11.27 - 2020.03.31.
Fontos

A bónusszal 2020. január, február és március hónapokban utazhattok pénteki indulással, a szabad helyek függvényében. Foglalni a vásárlást követő 24 órában tudsz úgy, hogy elküldöd a neved, bónuszkódod a foglalni kívánt időponttal és elérhetőségeiddel együtt az ertekesites@budavartours.hu e-mail címre, máskülönben a helyedet nem, vagy csak felárral tudják biztosítani. Foglalásodról visszaigazolást kapsz. Mivel a szabad férőhelyek száma véges, kérünk, hogy részvételi szándékodat minél előbb jelezd a Budavár Tours elérhetőségein. Szerződéskötés után az utazás nem módosítható és nem lemondható. A bónusz kiemelt és ünnepi időszakokban nem érvényes! Idegenforgalmi adó: kb. 2 EUR/fő/éj. Más kedvezménnyel nem összevonható.



Szakadjatok el egy picit az Adriától – hiszen Európa annyi csodás felfedezni valót rejteget más partvidékeken is. Itt van rögtön Lisszabon, a portugál főváros, melynek alapjait még Rómáénál is korábban fektették le. Az Atlanti-óceán Golf-áramlata befolyásolja éghajlatát, ennek köszönhetően e mediterrán várost Európa egyik legmelegebb településeként tartják számon.

 

 

A legenda szerint Odüsszeusz által alapított település, mely 1255 óta az ország fővárosa, a Tejo-folyó jobb partján terül el. A várost nem lehet ,,csak meglátogatni”, hanem át kell élni: jókorákat sétálni az óváros szövevényes, zegzugos utcácskáin, utazni a világ legmókásabb villamosával (Electrico), csavarogni a díszes utcákon és tereken. Monumentális épületei és emlékművei, valamint Európa leghosszabb hídja teszik jellegzetessé a várost.

 

Lisszabon rengeteg érdekességet tartogat a látogatók számára. Itt van például a Szent György vár (Castelo do Sao Jorge) a központban, amely a város legmagasabb dombján fekszik, és fantasztikus panorámát nyújt a városra és a Tejóra. A közelben található a Torre de Belém torony, mely a legjobban fényképezhető, egyben a legérdekesebb műemlék egész Portugáliában.

 

 

Gyönyörű, sajátságos hagyomány a csempefestészet, művészi képkompozíciókat is találhatunk egy-egy ház falán. A helyi Váci utcán, a Rua Augustán keresztül juthatunk el a tengerpartig, az impozáns Praca do Comercióig, ahol az előkelő és fontos emberek szállhattak partra Portugáliában. Nézzetek be a parázs vitáktól hangos tőkehalszagú bárokba, és kérjetek egy pohár ginjinhát (meggylikőrt) – így lesz teljes a lisszaboni utazásotok.

 

Programjavaslat

 

1. nap

 

Elutazás közvetlen járattal Budapestről Lisszabonba, utazás egyénileg (a szállodába transzfer kérhető külön díj ellenében). Megérkezés után szabad program. Célszerű elsőként Lisszabon belvárosában sétálni (Rossio tér), ahol megismerhetitek a város hagyományait és gasztronómiáját. Meredek utcákon át érdemes elindulni a várba, innen nagyszerű kilátás nyílik Lisszabon városára.

 

Bolyonghattok az Alfama negyed szűk sikátoraiban, ahol egykor mórok laktak és amely egyben Lisszabon legrégebbi része. A negyed kitűnően őrzi régi hangulatát, a düledező házak alatti fűszerboltokban, pékségekben és apró üzletekben bepillantást nyerhettek Lisszabon egykori életébe. A meredek és szűk utcákon találkozhattok a híres lisszaboni 28-as villamossal is.

 

Néhány villamos – ha minden igaz – San Franciscóból származik. Az 1755-ös nagy lisszaboni földrengés szinte teljesen elpusztította az alsóvárost, a mai belvárost (Baixa). Az építészek ide teljesen új városrészt varázsoltak, a párhuzamos utcákat neoklasszicista épületekkel szegélyezték, és kialakították a mai Lisszabon kereskedelmi központját.

 

 

2. nap

 

Reggeli után egész napos szabad program, melynek keretében fel lehet keresni Lisszabon híres negyedét, a Belém negyedet villamossal vagy busszal. A Tejo, Portugália legnagyobb folyójának partjáról jól láthatjátok a hatalmas, 2 km hosszú Április 25. hidat, amelyet a Golden Gate hídról (San Francisco) mintáztak. Meglátogathatjátok a Jeromos kolostort, amely a felfedezések korának gazdagságát idézi.

 

Az épületegyüttes szépségét Portugáliában szinte csak a Batalha kolostorhoz lehet hasonlítani. Gyönyörű parti sétányán a Felfedezések emlékművétől egészen a Belém toronyig érdemes sétálni, és ha már Belémben jártok, akkor a világ egyik leghíresebb süteményét se hagyjátok ki a Pasteis de Belém kávézóban.

 

 

3. nap

 

Reggeli után egész napos szabad program, melyet érdemes Sintrára és Cabo De Rocára szánni. Sintra mikroklímája és természeti szépsége miatt évszázadokon keresztül a portugál királyi család nyaralóhelyeként szolgált, és jelentős történelmi hátterének, épületeinek köszönhetően az UNESCO világörökség listájára is felkerült. Lisszabonból vonattal könnyedén megközelíthető. Sétáljatok végig a kortárs szobrokkal díszített sétálóutcán, magatokba szívva a város egyedi hangulatát.

 

A belvárosban a Nemzeti palotát (Palácio Nacional de Sintra), illetve annak terét és kilátóját érdemes megtekinteni. Sintrából busszal gyorsan elérhetitek a Cabo da Rocát, a Szikla-fokot, mely a kontinentális Európa legnyugatibb pontja. A portugálok nemzeti költője, Luís de Camões így írt e helyről az Os Lusíadas VIII. énekében: „Ahol a Föld véget ér és a tenger kezdődik”. Ha már Lisszabonban jártok, ezt se hagyjátok ki: felejthetetlen élményben lesz részetek.

 

 

4. nap

 

Reggeli után szabad program, a menetrend függvényében utazás egyénileg (igény esetén transzferrel) a repülőtérre, majd közvetlen járattal Budapestre.

 

A bónusszal 2020. január, február és március hónapokban utazhattok pénteki indulással, szabad helyek függvényében (kivéve ünnepi időszakokban). 

 

 

A bónusz tartalma 2 fő részére:

 

  • Utazás közvetlen, menetrend szerinti repülőjárattal Budapest – Lisszabon – Budapest útvonalon
  • Szállás 3 éjszakára belváros közeli 3 csillagos szálloda kétágyas szobáiban (pl. Residencial Horizonte vagy hasonló)
  • Reggelis ellátás
  • 1 db 40 × 30 x 20 cm méretű kézipoggyász szállítása személyenként
  • Repülőtéri illeték
  • Foglalási díj

 

Az idegenforgalmi adó a helyszínen fizetendő: kb. 1 EUR/fő/éjszaka.

 

 

Külön foglalható:

 

  • betegség-, baleset és poggyászbiztosítás: Colonnade Classic kalkulált: 570 Ft/fő/nap; Prémium kalkulált: 740 Ft/fő/nap; Privilég kalkulált 950 Ft/fő/nap
  • Budapesti repülőtéri parkolás (Airport Hotel, VIP Parkoló, Vecsés: ingyenes transzferrel az A-B terminálokhoz) 1 000 Ft/nap
  • sztornóbiztosítás 1%

 

✈ Utazás Európa egyik legfantasztikusabb városába, Lisszabonba: 4 napos városlátogatás két főnek repülővel és illetékkel, belvárosi szállodában, reggelivel

 

Külön kérhető:

 

  • Elsőbbségi beszállás (ha elsőbbségi beszállást vásárol, akkor egy kis- és egy nagyméretű kézipoggyászt is felvihet az utastérbe -55 x 40 x 20 cm és max. 10 kg súlyú, és egy 40  ×  30  ×  20  cm méretű): kb. 16 000 Ft/fő (oda-vissza útra)
  • Feladott poggyász (20 kg): kb. 26 000 Ft/poggyász (oda-vissza útra)
  • Fix ülőhely a repülőn (4 500 Ft-tól/fő/irány), hogy az együtt utazók garantáltan egymás mellett ülhessenek. Ellenkező esetben az utasfelvételnél automatikusan kerülnek kiosztásra az ülések.

 

Bejelentkezés