Mély, hűvös, zöld völgy, csörgedező patakkal, tomboló vízesésekkel, szépen karbantartott fahidakkal és lépcsőkkel, vaslétrákkal, barlangokkal és hatalmas sziklafalakkal. A Myrafälle vízesés és a Steinwand-kanyon Ferenc József császárt is lenyűgözte. Ezzel a bónusszal te is bejárhatod Alsó-Ausztria legszebb vízeséséhez vezető túraösvényt és a Steinwandklammhoz vezető szurdokvölgyet.
1. nap: Budapest, Myrafälle vízesés, Steinwandklamm, Budapest: Korán reggel 5.15-kor indulás Budapestről. Találkozó 5 órakor Budapesten, a Hősök terén, a Műcsarnok mögötti buszparkolóban. Pár órás buszozást követően érkezés Alsó-Ausztria egyik legszebb vízeséséhez. A Myra patak folyását követve jól kiépített ösvényen, a vízesés körüli romantikus fahidacskákon haladtok, s innen gyönyörködhettek a sebesen lezúduló vízzuhatagokban. Aztán továbbutazás a Steinwand-kanyonhoz, a túrázók által egyik legszebbnek, legvadabbnak és legérdekesebbnek tartott karsztos sziklahasadékához. A mély hegyszorosban jól karbantartott hidakon és lépcsőkőn halad az út a szurdok patakjának tomboló vízesései felett. Útközben tematikus táblák adnak tájékoztatást a szurdok növény- és állatvilágáról.
A kanyon egyik legérdekesebb és legizgalmasabb része a Türkenloch (Töröklyuk), amihez egy 12 méter magas vaslétrán lehet feljutni (a vaslétra biztonságos lépcsősorral elkerülhető). A létrát megmászva juttok el a barlanghoz. A Steinwand völgy több mint 100 ezer évvel ezelőtt keletkezett, amikor az Alpok gleccserei még idáig értek, és az olvadásuk által lezúduló víz kivájta a mészkőben a barlangokat, a hasadékokat és a szurdokvölgyet. Így keletkezett a Töröklyuk is, mely tulajdonképpen egy alagút. Az út ezen halad keresztül. Nem hosszú, mégis sötét (fejlámpát érdemes vinni, de ha nincs, az sem nagy baj) a haladást egy lánc is segíti a sötétben. A kb. 8 méter hosszú barlangon átjutva a másik oldalon gyönyörű látvány fogad. Az utolsó megálló a Pernitz, ahol már a busz várni fogja a csoportot.
A délutáni órákban visszaindulás Magyarországra, érkezés Budapestre a késő esti órákban.
Túratáv: 12 km, szintkülönbség: 700 méter fel és 500 méter le. A túra átlagos erőnléttel teljesíthető, azonban szív- és mozgásszervi betegségben szenvedők számára nem ajánlott!
A csomag tartalma:
- Utazás busszal
- Szervezési díj
- Magyar nyelvű túravezetés
A bónusz nem tartalmazza: a belépőt és egyéb költségeket (kb. 5 EUR) az étkezést és a biztosítást.
Külön fizetendő:
- Regisztrációs díj: 1.500 Ft/fő
- Fix ülőhelyfoglalás az autóbuszon az út teljes időtartamára: 1.000 Ft/fő
- Dátummódosítás díja a foglalást követően: 2.500 Ft/fő, maximum utazás előtt 30 nappal lehetséges
- Névmódosítás díja a foglalást követően: 2.500 Ft/fő, maximum utazás előtt 3 nappal lehetséges
Külön kérhető:
- Útlemondási biztosítás 1%
- Betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás 660 Ft/fő-től
Utazás: autóbusszal, melyet két gyakorlott sofőr vezet. Útközben 3-4 óránként pihenő, általában benzinkutaknál. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van nálad aprópénz.
Felszerelés: kis hátizsák, szendvics, csokoládé és víz az útra és a kirándulásra. A túrához ajánlott esőkabát, kényelmes, vízhatlan, túrázásra alkalmas cipő.
Pénzügy: a belépők és az egyéb költségek ára kb. 5 EUR. Ajánlott költőpénz (élelmiszerre és italokra) kb.10-15 EUR. Útközben pénzváltásra nincs lehetőség.
További felszállási lehetőségek:
- Budapest, Hősök tere, Műcsarnok mögötti parkoló (Dózsa György út)
- M7/M1-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő
- M1-es autópálya, Sasfészek-tó Pihenőhely, MOL benzinkút, 21-es km kő
- M1-es autópálya, Zsámbéki Pihenőhely, Agip benzinkút, 28-as km kő
- M1-es autópálya, Óbarok Pihenőhely, OMV benzinkút, 43-as km kő
- M1-es autópálya, Remeteségi Pihenőhely, Shell benzinkút, 64-es km kő
- M1-es autópálya, Concó Pihenőhely, OMV benzinkút, 94-es km kő
- M1-es autópálya, Arrabona Pihenőhely, Agip benzinkút, 119-es km kő
- M1-es autópálya, Mosoni Pihenőhely, MOL benzinkút, 162-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választjátok, jelezzétek megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 3-4 nappal adják meg). A busz csak igény esetén áll meg a felszállási helyeken, és csak a fent felsorolt csatlakozási pontokon van lehetőség a felszállásra! A busz a menetiránnyal megegyező oldalon tud csak megállni az autópályák pihenőhelyein, azaz oda- és visszaúton nem ugyanazon az oldalon!
Kedvezmény kalkuláció
Eredeti ár: 14.990 Ft
Kedvezmény: 33%
Kedvezmény utáni ár: 9.990 Ft
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!